Vi besøkte Key West’s Smathers Beach på formiddagen, men der arbeides det nå med å utvide stranden i den ene enden. Det kjørte svære bulldosere med sand som fylte på og fylte på (det bråket litt), men artig å se på. Dette er en fin strand som nå blir enda bedre. Du kan leie kajak, mini sailbåt(hobie cats), seilbrett til å padle på o.l.
Litt palmer er det der slik at man kan få litt skygge om man ønsker det. Vindretningen har ført en del tang inn til stranden, så vi fant ut at vi etter lunsj ville ta oss en tur til en annen strand som ligger i Fort Zachary Taylor State Park på Key West. Dette er den stranden på Key West som de lokale oftest benytter, og den er lokalisert i sørenden av parken.
Der kan svømme, snorkle, fiske og det er kjempe fint for piknik og grilling (grillene er fastmonterte ved benk/bordene). Det er også korte naturstier som en kan gå eller sykle rund i parken på. En liten café er det også her hvor en kan kjøpe litt drikke, snacks mm. Det tilbys også historisk rundtur på fortet hver dag kl.12, men dette var vi for sent ute til.
På kvelden tok vi sykkel drosje fra hotellet til Mallory Square for å se på folkelivet og solnedgangen, her er det mimere, gjøglere og artister som kjemper om din oppmerksomhet. Det er ganske så artig å gå rundt der og bare nyte livet og solnedgangen.
Vi har sett solnedgangen her før, så vi valgte å gå før solen var gått helt ned. Dette er jo lurt dersom man skal ha seg en matbit på en av de nærmeste restaurantene – og det skulle vi. Vi stoppet Amibos Tortilla Bar for middag da det er litt moro å prøve slike småsteder. Vi var bare litt sultne, så vi bestilte taco og quesadillas. Maten var helt OK, men det er mye bedre Fajitas på Hard Rock Café.
Bahia Honda State Park

Neste dag kjørte vi mot Islamadora. På veien valgte vi å stoppe noen timer for å bade og gå litt rundt i Bahia Honda State Park. Det er 2 strender der, og vi valgte den som er mest avbildet, hvor marinaen ligger og som er litt mer i le for vinden. Her hadde ikke tang fløte inn til land, så da var vi fornøyde. En av de bedre strendene synes nå jeg – det er alltid vanskelig å sammenligne da en liker forskjellige ting med forskjellige steder.
Islamadora
Lettere grillet var det på tide å reise videre til Islamadora. Her valgte vi å bo på Hampton Inn. Hotellet har et fint uteområde med solsenger og noen hengekøyer mellom palmene – midt i blinken for oss! Det er ikke noen sandstrand her, men hotellet har lagt alt til rette for at du skal føle at du er på en strand. Det er en bryggekant med trapp ned og ut i vannet. Ut mot sjøen er det også Tiki Bar og svømmebasseng. Outback Steakhouse ligger også knyttet sammen med hotellet, og her har de de deiligste biffene.
I dag har vi bare kost oss i hengekøyene, badet og slappet av. I morgen tidlig skal vi ut og dykke før vi setter kursen mot Fort Lauderdale og shopping på Sawgrass Mills -Florida’s største Factory Outlet med over 350 butikker.